خانه / کشاورزی / ۲ هزار و ۹۳۰ دستگاه ماشین آلات کشاورزی امسال در شهرستان نکا پلاک کوبی شد

۲ هزار و ۹۳۰ دستگاه ماشین آلات کشاورزی امسال در شهرستان نکا پلاک کوبی شد

۲ هزار و ۹۳۰ دستگاه ماشین آلات کشاورزی امسال در شهرستان نکا پلاک کوبی شد

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران، سیدشبرموسوی تاکامی گفت: امسال طرح پلاک کوبی، ساماندهی و شناسنامه دار شدن ۲ هزار و ۹۳۰ دستگاه ماشین آلات کشاورزی در شهرستان نکا آغاز و تاکنون ۷۰ درصد دستگاه ها پلاک کوبی شده است.مدیر جهاد کشاورزی نکا هدف از این طرح را مدیریت در مصرف سوخت عنوان کرد و افزود: تا پایان امسال همه تراکتور‌ها در چندین مرحله و در نقاط مختلف شهرستان پلاک کوبی می‌شوند.
موسوی از کشاورزان و صاحبان ماشین آلات کشاورزی خواست در کوتاه ترین زمان با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی نسبت به تشکیل پرونده و شماره گذاری تراکتور‌ها و کمباین اقدام کنند.
وی افزود: این طرح با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی، مرکز پلاک گذاری، صنوف کار‌های کشاورزی، مراکز جهاد کشاورزی و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اجرا می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا در خصوص اهداف این طرح ملی عنوان کرد: هدف از شماره گذاری ماشین آلات کشاورزی روستایی جلوگیری از تردد غیر مجاز، کاهش احتمال تصادف و خطرات ناشی از آن، ایجاد مکانیسمی برای بیمه کردن این ماشین ها، جلوگیری از فروش غیر قانونی، سرقت و قاچاق، مشخص شدن مالکان قانونی و ایجاد فضا و زیر ساخت برای به رهن بردن ماشین آلات و استفاده از تسهیلات بانکی و تسهیل شرایط برای امورات مربوط به کارت سوخت این ماشین‌ها است.

منبع:قطره

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …