خانه / کشاورزی / ۲ هزار و ۳۰۰ تن بذر گندم و جو بین کشاورزان استان سمنان برای کشت پاییزه امسال توزیع شد

۲ هزار و ۳۰۰ تن بذر گندم و جو بین کشاورزان استان سمنان برای کشت پاییزه امسال توزیع شد

رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی تعاون روستایی استان سمنان گفت : ۲ هزار و ۳۰۰ تن بذر گندم و جو بین کشاورزان استان سمنان برای کشت پاییزه امسال توزیع شد.

سهیل دانایی روز دوشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع ۲ هزار و ۳۰۰ تن بذر غلات، یکهزار و  ۵۰۰ تن مربوط به بذر گندم در ۱۱رقم و سه طبقه بذری و ۸۰۰ تن مربوط به بذر جو در سه رقم و سه طبقه بذری بوده است.

رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی تعاون روستایی استان سمنان بیان کرد: هم چنین بیش از ۱۰۰ تن بذر از سمنان به استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و اصفهان ارسال شده است.

دانایی تصریح کرد: افزایش قیمت بذر، پایین بودن قیمت خرید تضمنی گندم و کاهش منابع آبی استان سبب شد امسال استفاده از بذرهای اصلاح شده در استان سمنان نسبت به سال گذشته کاهش یابد.

رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی تعاون روستایی استان سمنان خاطر نشان کرد: اتحادیه‌های تولید کننده بذر گندم و جو، در سال زراعی جدید با پیمانکاران بذری قرارداد دارند تا برای کشت بهاره و پاییزه سال آینده حدود چهار هزار تن بذر گندم و جو در ارقام و طبقات مختلف در وسعت ۹۰۰ هکتار تامین و آماده فرآوری کنند.

در استان سمنان ۴۵ هزار بهره بردار و ۱۹۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد.
۱۰۸ تعاونی و اتحادیه در چهار گروه تولیدی، روستایی، زنان و کشاورزی در استان سمنان فعال است که بیش از ۶۶ هزار نفر عضو تعاونی های روستایی استان هستند.

منبع:قطره

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …