خانه / کشاورزی / ۱۷۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین اعم از باغی و زراعی استعداد و قابلیت لازم را برای اجرای سامانه‌های نوین آبیاری دارا هستند

۱۷۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین اعم از باغی و زراعی استعداد و قابلیت لازم را برای اجرای سامانه‌های نوین آبیاری دارا هستند

۱۷۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین اعم از باغی و زراعی استعداد و قابلیت لازم را برای اجرای سامانه‌های نوین آبیاری دارا هستند.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی قزوین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین شامل باغی و زراعی به روش های آبیاری نوین اعم از قطره ای و تحت فشار تجهیز شده اند.

احمد مستخدمی افزود: از ۵۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان قزوین که به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده اند، بیش از ۲۰ هزار هکتار در سال های اخیر انجام شده است.

وی اظهار داشت: برنامه امسال ما برای تجهیز اراضی کشاورزی استان به آبیاری نوین پنج هزار و ۸۰۰ هکتار بوده که تا این لحظه چهار هزار و ۵۰۰ هکتار آن عملیاتی شده است.

این مسوول همچنین گفت: ارتقای راندمان و کاهش مصرف آب و رشد تولید از جمله مزایای تجهیز اراضی کشاورزی به روش های آبیاری مدرن به شمار می رود.

۹۰ درصد مصرف آب در استان قزوین به بخش کشاورزی اختصاص دارد.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هکتار اراضی کشاورزی است.

منبع:قطره

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …