خانه / کشاورزی / کشت مکانیزه جو در ۲۰ هزارو ۶۰۰ هکتار از اراضی استان چهارمحال بختیاری انجام شد

کشت مکانیزه جو در ۲۰ هزارو ۶۰۰ هکتار از اراضی استان چهارمحال بختیاری انجام شد

رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: کشت مکانیزه جو در ۲۰ هزا ر و ۶۰۰ هکتار از اراضی استان انجام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد به نقل از روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری امرالله اسماعیلی گفت: کشت مکانیزه جو در ۲۰ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی استان انجام شد.

رئیس اداره امور فناوری‌های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: از سطح زیرکشت جو ۹ هزار و ۹۰۰ هکتار جو آبی، ۷ هزار و ۵۰۰ هکتار به‌صورت کشت مکانیزه، ۱۶ هزار و ۶۰۰ هکتار دیم و ۱۳ هزار و ۱۰۰ هکتار آن بصورت کشت مکانیزه انجام شده است.

وی افزود: در سال‌جاری ۲۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع چهارمحال و بختیاری زیر کشت جو قرار گرفته که از این میزان ۲۰ هزار و ۶۰۰ هکتار به صورت کشت مکانیزه و سه هزار و ۷۰۰ هکتار نیز به صورت کشت حفاظتی انجام شده است.

اسماعیلی ادامه داد: کشت مکانیزه باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی، سوخت و نهاده‌هایی از جمله کود و بذر می‌شود، همچنین کاهش تردد تراکتور در داخل مزرعه، سطح سبز یکنواخت و رعایت تراکم بوته، سهولت و تسریع در عملیات کشت از مزایای کشت مکانیزه است.

منبع:قطره

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …