خانه / کشاورزی / پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی و سیزدهمین نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب و صنایع وابسته در مشهدبرپاشد

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی و سیزدهمین نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب و صنایع وابسته در مشهدبرپاشد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ، این دو نمایشگاه با هدف شناساندن ظرفیت‌های داخلی و خارجی ، ارایه محصولات جدید در زمینه‌های مختلف از جمله ماشین‌آلات توسعه صنایع کشاورزی ، ایجاد اشتغال و رونق تولید ، برقراری ارتباط مناسب میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و توسعه صادرات بخش کشاورزی برپا شده است.

این نمایشگاه ها در فضایی به گستره ۲۲ هزار مترمربع با حضور ۲۰۵ شرکت داخلی و ۹۵ شرکت از نمایندگان برندهای کشورهای فرانسه، آلمان، هلند، ترکیه، هند، چین، کره جنوبی، ژاپن، مالزی و ایتالیا برپا شده که زمینه فعالیت آنها ادوات، ماشین‌آلات، مکانیزاسیون و نهاده‌های کشاورزی، تجهیزات گلخانه‌ای و سیستم‌های آبیاری و آبرسانی است.

برگزاری ۱۰ عنوان کارگاه آموزشی ، همایش و نشست های تخصصی و بازدید ۲ هزار نفر از کشاورزان پیشرو خراسان رضوی از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه ها هستند که تا روز ۱۲ بهمن در محل دایمی نمایشگاه های بین‌المللی مشهد دایر خواهند بود.

معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو در مراسم گشایش این نمایشگاه ها گفت : هر دو نمایشگاه کشاورزی و صنعت آب و فاضلاب رویدادهای بسیار مطلوب با حضور تولید کنندگانی از سراسر کشور است که تولیدات آنان در این نمایشگاه‌ها نشان می‌دهد آنان عزم خود را جزم کرده‌اند تا همه بخش‌های مورد نیاز صنعت آب و کشاورزی در داخل کشور تولید شود.

قاسم تقی‌زاده خامسی افزود : با این حال بزرگترین مشکلی که تولید کنندگان حاضر در این نمایشگاه‌ها عنوان کردند مربوط به دشواری تامین مواد اولیه بود به طوری که به گفته آنان برخی از مواد اولیه تولید داخل کشور سهمیه بندی شده و قیمت مواد اولیه وارداتی نیز بسیار گران است.

وی توصیه کرد زمینه حضور کشاورزان و تولیدکنندگان خرد نیز در این گونه نمایشگاه‌ها فراهم شود تا آنان نیز با دستگاه‌ها و ماشین‌آلات و مواد جدید تولیدی آشنا شوند.

منبع:قطره

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …