خانه / مازندران / مشکلات درمان کارگران بیداد می‌کند

مشکلات درمان کارگران بیداد می‌کند

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با اشاره به هزینه‌های بالای درمان کارگران، گفت:مشکلات درمان کارگران بیداد می‌کند.

نصرالله دریابیگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قائم‌شهر، اظهار داشت: از چهارم تا یازدهم اردیبهشت هفته کار و کارگر بوده که مهم‌ترین برنامه دیدار با مسئولان، حضور در نماز جمعه، دیدار با استاندار، فرمانداران شهرستانها، دیدار با نماینده ولی فقیه در مازندران، دیدار با  فرمانده سپاه معرفی کارگران نمونه، پیاده‌روی خانوادگی و تجمع بزرگ کارگران و بازنشستگان است. 

وی افزود: مشکل جامعه کارگری فراوان بوده و عده ای از مسئولان صدای حق طلبانه مظلومیت کارگران را نمی‌شنوند و یا نمی خواهند بشنوند. در زمینه کارگری نخستین‌ مشکل ما قرارداد موقت است بین سبد و هزینه‌ها اختلاف ماهیانه 200 هزار تومانی داریم که قانون همسان سازی باید رفع شود.

دریابیگی با بیان اینکه مشکلات درمان برای کارگران بیداد می‌کند گفت: هرچند 5 بیمارستان تامین اجتماعی در استان داریم اما  کارگران چندنوع حق بیمه پرداخت می‌کنند. بسیاری از بیمارستان خصوصی با سازمان تامین اجتماعی قرارداد نمی بندند. در زمینه پرداخت سرانه درمان هفت درصد بابت درمان از حقوق کسر می‌شود که دو درصد آن برای بانشسته‌ها بوده اما بیمه تکمیلی می‌دهیم که این امر نیازمند پیگیری است.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران افزود: مشکلات خصوصی‌سازی در استان منجر به تعطیلی کارخانجات و شد متاسفانه بارها گفته شد همه مشکلات در زمینه خصوصی‌سازی است چون کارفرمای این بخش در زمینه امنیت شغلی توجهی ندارد و به دنبال منافع خود است.

حتما ببینید

مبارزه با آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز

مبارزه با آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز امسال در ۸ هزار و ۷۷ هکتار از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *