خانه / کشاورزی / تسهیل درصدور مجوز واحدهای تولیدی بخش کشاورزی درقم

تسهیل درصدور مجوز واحدهای تولیدی بخش کشاورزی درقم

عباس خرمی روز پنجشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ بیان کرد: تسهیل درصدور مجوز واحدهای تولیدی بخش کشاورزی گامی مهم برای بهبود فضای کسب‌وکار درسال رونق تولید است و بر همین اساس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم در سال‌جاری برای رونق دهی به تولید محصولات کشاورزی نسبت به بازنگری دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های مربوط به صدور پروانه‌های بخش کشاورزی اقدام کرده‌است.

وی افزود: دراین راستا این سازمان با حذف استعلامات غیرضروری ازجمله استعلام از ادارات برق،گاز، منابع طبیعی، مدیریت امور اراضی، میراث فرهنگی و محیط‌زیست، روند اخذ مجوزهای صادره را تسهیل و تسریع نموده‌است.

وی ادامه داد: همچنین پرداخت تسهیلات به بهره‌برداران و پذیرش طرح‌های ارزیابی فنی و اقتصادی تهیه‌ شده توسط مشاوران دارای صلاحیت و رتبه‌بندی شده سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی بدون نیاز به تهیه مجدد طرح توسط بانک طبق ابلاغ وزیر محترم جهاد کشاورزی صورت می‌گیرد.

خرمی گفت:‌ از این‌رو فرایند صدور پروانه‌های تأسیس واحدهای تولیدی دام، طیور، شیلات،گلخانه و پرورش قارچ به‌طور متوسط از یک ماه به ۱۵ روز کاهش‌یافته است.

وی بیان کرد: در همین رابطه از ابتدای سال‌جاری تعداد ۲۸۱ فقره پروانه در بخش دام و طیور و ۱۵۱فقره پروانه در بخش گلخانه و پرورش قارچ صادر و تمدید گردیده‌است.

دربخش کشاورزی کل زمین‌های قابل‌کشت قم برابر ۱۰۵ هزار و ۷۳۰ هکتار است که این رقم ۴۶ صدم درصد کل اراضی قابل‌کشت کشور هست؛ مجموع کشت سبز استان شامل ۲۱ هزار هکتار باغ و ۴۴ هزار هکتار زراعت است.

میزان متوسط تولید بخش کشاورزی استان قم در سال برابر ۷۴۶ هزار تن شامل ۴۲۵ هزار تن محصولات زراعی و باغی، یک هزار و ۵۰۰ تن آبزیان و ۳۲۰ هزار تن محصولات دامی است.

منبع:قطره

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …