خانه / برنج / افزایش واردات برنج و روغن خام

افزایش واردات برنج و روغن خام

میزان واردات برنج و روغن خام توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران در ۵ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۱۶ و ۲۰۷ درصد به لحاظ وزنی افزایش یافت.

 در ۵ ماهه اول سال ۱۳۹۷ به میزان ۸۷ هزار و ۳۰۰ تن گندم به ارزش ۷۹ میلیون و ۱۰۰ هزار یورو گندم  توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران به کشور وارد شده اما در ۵ ماهه ابتدای امسال گندمی وارد کشور نشده است.

میزان واردات برنج در ۵ ماهه اول سال ۱۳۹۷ به میزان ۴۷ هزار تن و  به ارزش ۴۲ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو بوده  و میزان واردات این محصول کشاورزی در ۵ ماهه ابتدای امسال به میزان ۱۰۱ هزار و ۶۰۰ هزار تن  به ارزش ۸۳ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو بوده که این ارقام حکایت از رشد ۱۱۶ درصدی واردات برنج به لحاظ وزنی  و ۹۷ درصدی واردات این کالا از نظر ارزشی  در ۵ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل را توسط شرکت بازرگانی دولتی  ایران داشته است.

این گزارش می‌افزاید: واردات روغن خام توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران در ۵ ماهه ابتدای سال گذشته ۹۴ هزار و ۷۰۰ تن به ارزش ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو و واردات این محصول در ۵ ماهه ابتدای امسال ۲۹۱ هزار و ۱۰۰ تن به ارزش ۱۹۸ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو بوده که این محصول در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۲۰۷ درصد و به لحاظ ارزشی ۲۳۹ درصد رشد داشته است.

شکر هم در ۵ ماهه اول امسال ۵۷۰ هزار و ۵۰۰ تن به ارزش ۱۷۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن توسط شرکت بازرگانی دولتی وارد کشور شده اما در ۵ ماهه سال ۱۳۹۷ این محصول توسط این شرکت دولتی واردات نداشته است.

خبرگزاری فارس

حتما ببینید

از رونق تولیدات بخش کشاورزی تا انتقاد به رویه واردات برنج

مراسم تجلیل از برترین‌های بخش کشاورزی در حالی با حضور معاون وزیر جهادکشاورزی برگزار شد …