خانه / کشاورزی / اجرای طرح تولید و مصرف ۴ محصول سالم کشاورزی در گیلان

اجرای طرح تولید و مصرف ۴ محصول سالم کشاورزی در گیلان

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی گیلان گفت: در سال جاری طرح تولید و مصرف سالم برای ۴ محصول بادام زمینی، برنج، کیوی و سبزی و صیفی اجرا خواهد شد.

حمید منشی زاده گفت: طرح ترویج فرهنگ تولید و مصرف محصول گواهی شده و استاندارد با تاکید برتوان افزایی جوامع محلی در استان، بر اساس تفاهم نامه فی مابین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی، توسط مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی با همکاری بخش های اجرایی و گروه محیط زیست و سلامت غذای سازمان و اداره کل استاندارد استان در سه شهرستان گیلان اجرا می شود.

وی افزود: این طرح با برگزاری جلسات در سطح ستادی استان و شهرستان ها و برنامه ریزی انجام شده با همکاری بخش های زراعت، باغبانی، حفظ نباتات و گروه محیط زیست و سلامت غذای سازمان، اداره کل استاندارد، روسای ادارات آموزش و ترویج، کارشناسان و مروجین مسئول پهنه مجری طرح، اجرا می شود.

منشی زاده ادامه داد: در سال گذشته، طرح تولید و مصرف محصول سالم برای محصول بادام زمینی در شهرستان آستانه اشرفیه شروع شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به هماهنگی و همکاری همه بخش های اجرایی مرتبط در ستاد و شهرستان ها، نتایج بدست آمده رضایت بخش بوده و بر اساس شاخص ها و آزمایشات انجام شده، میزان آلایندگی ها کمتر از حد مجاز بوده و محصول برداشت شده بعنوان محصول سالم و گواهی شده مورد تایید قرار گرفته است.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی گیلان با بیان اینکه در سال جاری نیز طرح فوق برای  ۴ محصول بادام زمینی، برنج، کیوی و سبزی و صیفی اجرا خواهد شد، تصریح کرد: بر اساس آزمایشات انجام شده در دو محصول برنج و بادام زمینی نتایج مطلوب بوده و دو محصول سبزی و صیفی و کیوی نیز پس از برداشت و گذراندن مراحل بررسی و آزمایشات مربوطه، نتایج حاصل شده اعلام خواهد شد.

وی گفت: در این راستا بازدید دو روزه توسط نمایندگانی از ستاد وزارت و ترویج استان از طرح فوق صورت گرفت که مورد رضایت بازدیدکنندگان بود و امید داریم در سال آینده تعداد بیشتری از محصولات کشاورزی در راستای این  طرح قرار گیرند.

خبرگزاری قطره

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …