خانه / کشاورزی / ۹۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی کشور زیرکشت پنبه رفت

۹۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی کشور زیرکشت پنبه رفت

سمنان-مدیرکل دفتر دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی بابیان اینکه توسعه کشت و خودکفایی در تولید پنبه در دستور کار است، گفت: ۹۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی کشور به کشت این محصول اختصاص‌یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم هزارجریبی شامگاه چهارشنبه در نشست رفع مشکلات مربوط به تأمین بذر پنبه استان سمنان به میزبانی سازمان جهاد کشاورزی سمنان بابیان اینکه توسعه کشت و خودکفایی در تولید پنبه در دستور کار جهاد کشاورزی قرار دارد، ابراز داشت: بر این اساس طی سال جاری ۹۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی کشور به کشت پنبه اختصاص‌یافته است.

وی بابیان اینکه بذر پنبه خارجی و داخلی در سطح کشور توزیع می‌شود، افزود: بذرهای داخلی عمدتاً از سوی مؤسسات پنبه خریداری می‌شود و بذرهای خارجی نیز به‌صورت محدود در کشور تولید و توزیع آن‌ها در دستور کار است.

مدیرکل دفتر دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی بابیان اینکه تهیه بذر پنبه استان سمنان از طریق استان خراسان رضوی صورت می‌گیرد، ابراز داشت: در دو شهرستان گرمسار و آرادان محصول پنبه کشت می‌شود که این روند از سالیان دور تاکنون ادامه دارد.

هزارجریبی از ساخت دو دستگاه کمباین غوزه چینی پنبه در کشور خبر داد و تصریح کرد: این دستگاه‌ها در اختیار استان‌های رضوی و فارس گذاشته‌شده است که امیدواریم با تداوم این روند نیاز کشور از واردات این دستگاه برطرف شود.

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …