خانه / کشاورزی / ۵۵ طرح کشاورزی در حوزه‌های مختلف همزمان با دهه فجر آماده بهره‌برداری است

۵۵ طرح کشاورزی در حوزه‌های مختلف همزمان با دهه فجر آماده بهره‌برداری است

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ۵۵ طرح کشاورزی در حوزه‌های مختلف تولیدات دامی، آب و خاک، تولیدات گیاهی، شیلات و صنایع تبدیلی همزمان با دهه مبارک فجر امسال آماده بهره‌برداری است.

«مجید آنجفی» روز پنج‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و ۱۲۹میلیون و ۳۳۳ میلیون ریال در حوزه‌های مختلف آبیاری بارانی، پرورش گاو شیری، تجهیز و نوسازی اراضی، کانال بتنی، پرورش ماهیان سردآبی، سردخانه، آبیاری تحت فشار، پرورش گوسفند، خط انتقال آب گلخانه همزمان با دهه مبارک فجر امسال در شهرستان‌های مختلف استان مرکزی به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ادامه داد: ۲ میلیارد و ۷۶۳ میلیون و ۳۷۵ میلیون ریال از مجموع این اعتبارات توسط متقاضیان، ۸۲ هزار و ۶۴۰ میلیون ریال از محل حمایت های دولتی و ۲۷۱ هزار و ۳۴۸ میلیون ریال از محل تسهیلات بانکی تامین شده‌ است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۳۶۹ نفر به صورت مستقیم و ۵۶۱ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال‌زایی می‌شود.

آنجفی افزود: یک‌هزار و سه خانوار با بهره‌برداری از این طرح ها از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
این استان با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.
استان مرکزی با تولید حدود ۵۴ هزار تن گوشت سفید، ۵۳ هزار تن تولید گوشت قرمز، ۳۲۰ هزار تن شیر، حدود ۴۱ هزار تن تولید تخم مرغ از جایگاه ویژه ای در بخش کشاورزی و دامداری کشور برخوردار است.
منبع:قطره

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …