خانه / کشاورزی / هدفگذاری توزیع ۱۲ هزار تن کود شیمیایی در استان مرکزی

هدفگذاری توزیع ۱۲ هزار تن کود شیمیایی در استان مرکزی

مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی گفت: توزیع ۱۲ هزار تن کود شیمیایی یارانه‌ای به منظور پاسخ به نیاز بهره‌برداران بخش کشاورزی و تقویت محصولات ، تا پایان سال جاری در بین کشاورزان این استان توزیع می‌شود.

«سیدحسین هاشمی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۰ هزار تن کود شیمیایی شامل کودهای اوره و فسفاته با قیمت یارانه‌ای از ابتدای سال‌جاری تا کنون در بین کشاورزان توزیع شده و توزیع این کودها تا پایان سال‌ برای جلوگیری از کمبود این محصول در استان ادامه دارد.

وی ادامه داد: ۵۴ تن انواع سم کشاورزی نیز از ابتدای سال جاری تا کنون توسط شرکت تعاونی روستایی استان مرکزی به صورت رایانه‌ای در بین کشاورزان استان توزیع شده‌است.

مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی گفت: ۷۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان امسال توسط شرکت تعاونی روستایی استان مرکزی از گندمکاران خریداری و در انبارها و سیلوی های ذخیره این محصول در میلاجرد، عباس آباد و هندودر شازند ذخیره سازی شده‌است.

هاشمی افزود: یک هزار و ۸۰۰ تن دانه‌های روغنی کلزا و ۹۹ تن ذرت دانه‌ای نیز با آغاز فصل برداشت این محصول‌ها در استان مرکزی به صورت تضمینی توسط شرکت تعاونی روستایی استان از کشاورزان خریداری‌شد.

وی ادامه داد: چهار هزار و ۴۰۰ تن بذراصلاح شده غلات شامل گندم و جو توسط شرکت تعاونی روستایی استان مرکزی بین کشاورزان و ۱۶۵ تن برنج نیز توسط این شرکت در راستای تنظیم بازار و کتنرل قیمت‌ها در بین فروشگاه‌های شهری و روستایی استان توزیع شده‌است.

۲ هزار و ۲۰۰ شرکت تعاونی فعال در استان مرکزی وجود دارد که ۲۰ هزار و ۱۲۶ نفر در آن ها مشغول به فعالیت هستند.
استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

پایگاه اطلاع رسانی:قطره

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …