خانه / کشاورزی / تأمین کود و بذر موردنیاز کشاورزان برای کشت پائیزه

تأمین کود و بذر موردنیاز کشاورزان برای کشت پائیزه

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برای کشت پائیزه در استان بیش از ۶ هزار تُن کود تأمین شده است، گفت: کشاورزان برای تهیه کود و بذر مورد نیاز به مراکز خدمات جهادکشاورزی مراجعه کنند.

حمیدرضا دانش امروز در شهرکرد، با اشاره به تأمین کود و بذر مورد نیاز کشاورزان چهارمحال و بختیاری برای کشت پائیزه، گفت: در حال حاضر ۲۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت گندم آبی، ۱۰ هزار هکتار گندم دیم و ۲ هزار هکتار زیر کشت کلزا قرار دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: قیمت بذر گندم آبی ۲ هزار و ۶۵۰ تومان، بذر گندم دیم ۲ هزار و ۴۴۵ تومان، جو دیم ۲ هزار و ۴۴۰ تومان و جو آبی ۲ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است؛ همچنین بیش از ۴ هزار تن بذر اصلاح شده به قیمت یارانه‌ای در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برای کشت پائیزه در چهارمحال و بختیاری بیش از ۶ هزار تُن کود تأمین شده است، خاطرنشان کرد: از این مقدار ۳ هزار تُن کود فسفاته و هزار تن پتاسه و اوره ۲ هزار تن است؛ که این کودها توسط ۴۰ شرکت خدماتی و عاملان فروش در بین کشاورزان توزیع می‌شود.

دانش در ادامه با بیان اینکه ۹ هزار تُن بذر کلزا برای کشت پائیزه تدارک دیده شده است، افزود: بذر کلزا به‌صورت صد درصد رایگان در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: کود مورد نیاز به صورت یارانه‌ای در بین کشاورزان توزیع می‌شود؛ از ابتدای سال بیش از ۱۰ هزار تُن کود ازته، ۴ هزار تن کود فسفاته و یک‌هزار و ۶۰۰ تُن کود پتاسه در بین کشاورزان توزیع شده است.

وی تأکید کرد: استفاده از بذر اصلاح شده موجب افزایش ۳۰ درصدی عملکرد محصول در هر هکتار می‌شود؛ کشاورزان می‌توانند با دریافت حواله نسبت به تهیه کود و بذر مورد نیاز به مراکز خدمات جهادکشاورزی مراجعه کنند.

خبرگزاری فارس

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …