خانه / کشاورزی / افتتاح هفت طرح کشاورزی و آب و خاک درشهرستان راور

افتتاح هفت طرح کشاورزی و آب و خاک درشهرستان راور

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راور از افتتاح هفت طرح کشاورزی و آب و خاک با اعتباری نزدیک به ۲۶ میلیارد ریال در ایام الله دهه فجر سال جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، محمد قنبری افزود: هفت طرح کشاورزی و آب و خاک قابل افتتاح در ایام الله دهه فجر سال جاری در راور شامل پنج طرح آبیاری نوین، یک طرح انتقال آب، یک واحد گلخانه است.

وی اظهار داشت: پنج طرح آبیاری نوین در سطح ۳۰۰ هکتار و با هزینه کرد ۲۴ میلیارد ریال که ۱۵ میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است در شهرستان راور اجرا شده و که شامل چهار طرح آبیاری کم فشار و یک طرح آبیاری قطره ای است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راور تصریح کرد: چهار طرح آبیاری کم فشار در سطح ۱۷۶ هکتار از ارضی این شهرستان با صرف هشت میلیارد ریال اعتبار اجرا شده و بیش از ۹ میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است.

وی افزود: همچنین طرح آبیاری قطره ای نیز در سطح ۱۲۴ هکتار از اراضی شهرستان راور با هزینه کرد اعتبار بیش از ۱۶ میلیارد ریال که بیش از پنج میلیارد ریال از اعتبارات دولتی است اجرا شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راور خاطر نشان کرد: خط انتقال آب با هزینه کرد اعتبار دولتی ۲ میلیارد ریال از دیگر طرح های اجرا شده آب و خاک در این شهرستان است.

وی اظهار داشت: یک گلخانه گیاهان دارویی در سطح ۲ هزار مترمربع و با تولید سالانه ۳۲ تن آلوئه ورا با هزینه کرد هزار و ۹۰۰ میلیون ریال طی ایام دهه فجر در شهرستان راور به بهره برداری می رسد.

شهرستان راور در ۱۴۰ کیلومتری شمال کرمان واقع شده است.

منبع:قطره

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …