خانه / کشاورزی / از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه ۴۴۷ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به خارج از کشور صادر شده است

از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه ۴۴۷ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به خارج از کشور صادر شده است

سنندج – مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه ۴۴۷ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به خارج از کشور صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، شهریار حنیفی اظهار داشت: آمار صادرات این استان در این مدت از نظر ارزش دلاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پنج درصد کاهش یافته اما از نظر وزنی حدود ۱۷ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه ۴۷ درصد صادرات استان به بخش کشاورزی اختصاص دارد، افزود: در ۹ ماه منتهی به آذر امسال ۴۴۷ هزار تُن انواع محصولات کشاورزی از این استان به خارج از کشور صادر شده است.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: آمار میزان صادرات محصولات کشاورزی در این استان ۲۲۶ میلیون دلار با ۴۴۷ هزار تُن معادل ۲۴ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال است که با توجه به آمار ۵۰۵ میلیون دلاری کل صادرات، بخش کشاورزی در این تجارت سهم ۴۷ درصدی دارد.

حنیفی یادآور شد: در این مدت ۵۴ هزار تُن از ۴۴۷ هزار تُن صادرات محصولات کشاورزی متعلق به تولیدات استان بوده و باقی نیز در سایر نقاط کشور تولید شده است.

وی بیان کرد: محصول سیب درختی با ۸۲ هزار تُن و و هندوانه با ۷۵ هزار تُن در این مدت به ترتیب بیشترین میزان صادرات کشاورزی از گمرکات این استان به خارج از کشور را به خود اختصاص داده اند.

منبع:قطره

حتما ببینید

بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری است

استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در کشور و استان برای ارتقای بهره‌وری نیازمند تقویت سرمایه‌گذاری …